Bahçeli’den yürüyüş videosuna ilişkin açıklama: Bir şey söylemek istesem muhatabına doğrudan söylerim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

MHP lideri Bahçeli, partisinin sosyal medya hesabından Ferdi Tayfur’un “Söyleten Sensin” şarkısı eşliğinde paylaşılan parktaki yürüyüş videosuyla ilgili, “Bu mesaj Türkiye’nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt onlaradır. Bir şey söylemek istesem dolambaçlı yollara sapmam muhatabına doğrudan söylerim. Hiç kimse çalı dibi yoklamasın, niyet okuyuculuğuna teşebbüs etmesin. Hazine ve Maliye Bakanımızın her zaman arkasındayız.” dedi.

Bahçeli, “Cumhur ittifakı sonuna kadar var olacaktır, ayakta kalacaktır.” sözleriyle de tartışmalara nokta koydu.

İSRAİL’İN GAZZE SALDIRILARINA TEPKİ

Konuşmasında İsrail’in Gazze saldırılarına da değinen MHP lideri Bahçeli, “Netanyahu vakti geldiğinde Lahey’de yargılanacaktır, tarihe soykırımcı olarak geçecektir. Bu cani mutlaka görevden uzaklaştırılmalıdır.” ifadesini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Boşa geçecek zamanımız yoktur. Türkiye 4 yıl boyunca devam edecek seçimsiz bir döneme girmiştir. Önümüzdeki bu zorlu süreç doğru, kararlı ve sonuç odaklı gelişmelere sahne olmalıdır. Milletimizin beklentisi sürdürülebilir hizmettir. Türkiye’miz yönetimde istikrarın temellendiği nadide ülkelerden birisidir.

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

Ahlaki tutarlılığın vatansever duruşun müstesna markası olan Cumhur İttifakı siyasi istikrarın kökleşmesinde muazzam bir rol oynamıştır. Cumhur İttifakı Türk devrinin serdengeçti yüreğidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni sorgulayan çevrelerin asıl korkusu uyuyan devin ayağa kalkmasıdır. Doğum sancılı olsa da doğan kudret lider ülke Türkiye’dir.

“GAZZE ŞERİDİ’NDE KABUS FİLMLERİNİ ARATMAYAN KORKUNÇ BİR TRAJEDİ YAŞANMAKTADIR”

İsrail’in Gazze’de işlemiş olduğu soykırım suçunun takipçisi Türkiye’dir. Masumların dökülen kanları inşallah yerde kalmayacaktır. Gazze Şeridi’nde kabus filmlerini aratmayan korkunç bir trajedi yaşanmaktadır.

BM’YE ELEŞTİRİ

Birleşmiş Milletler (BM), Filistin sorununun çözümünde acz içindedir. BM Güvenlik Konseyi 2. Dünya Savaşı’nın sonrasındaki dünya şartlarında kurulmuştur. Kararlar 15 üyenin en az 9’unun onayı ile alınıyor olsa da sadece daimi üyelerin veto hakkı bulunmaktadır. Konseydeki üyelik şartlarının ve veto yetkilerinin değişikliği için BM anlaşmasında değişiklikler yapılması zorunluluğu gerekiyor. Veto yetkisinin yerine çift çoğunluk sistemini getirilmesi teklifimizdir.

“NETANYAHU VAKTİ GELDİĞİNDE LAHEY’DE YARGILANACAKTIR”

Netanyahu vakti geldiğinde Lahey’de yargılanacaktır, tarihe soykırımcı olarak geçecektir. Bu cani mutlaka görevden uzaklaştırılmalıdır.

“BİZ SİYASETİ ADAM GİBİ YAPARIZ YALAN İLE YOL ALINMAYACAĞINI ÇOK İYİ BİLİRİZ”

Cumhur İttifakı hesap yapanlara mahkum değildir. Biz siyaseti adam gibi yaparız yalan ile yol alınmayacağını çok iyi biliriz. İsrail’in safına geçip kabineyi yaylım ateşine tutan müflisleri önce millete sonra Allah’a havalet ederiz.

İMAMOĞLU’NA TEPKİ: HAMAS’A TERÖR ÖRGÜTÜ DEMEK CİNAYETLERİ ONAYLAMAK DEMEKTİR

PKK’ya terör örgütü diyemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı’nın Hamas’a terör örgütü yaftası vurmasının akılla bağdaşır bir yanı olmadığını sadece biz mi düşünüyoruz? Siyasetin jetgilleri neredesiniz? Neden konuşmuyorsunuz? Toprağını savunan Hamas’a terör örgütü demek cinayetleri onaylamak demektir. Hamas’a terör örgütü demek katledilen bebeklere sırt dönmek demektir. İBB Başkanı küresel emperyalizmin kanlı yüzlerine alın beni tepe tepe kullanın mesajı vermiştir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN IRAK ZİYARETİ

Ankara ile Bağdat arasındaki ilişkilerin sürdürülebilir olması iki ülkenin yararınadır. Irak topraklarından kaynaklı terör saldırılarına karşı ortak mücadelenin istişare edilmesi kayda değer gelişmelerdir. Olması gereken PKK’nın resmen terör örgütü ilan edilerek Irak topraklarından söküp atılmasıdır. Irak ziyareti çok güçlü bir iradenin doğumunu müjdelemektedir.

ALMANYA CUMHURBAŞKANI’NA ELEŞTİRİ

Almanya Cumhurbaşkanı’nın da döner diplomasisinin yanı sıra Türkiye’nin terörle mücadelesine destek vermesi samimi dileğimizdir. Döner edebiyatını kullanarak iç siyasete dahil olan CHP’li belediye başkanlarını ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı’nın vermek istediği potansiyel mesajları şaibelidir.

“TÜRKİYE’NİN BİR KÜRT SORUNU YOKTUR”

Türkiye’nin bir Kürt sorunu yoktur, bölücülük ve terör sorunu vardır. Türk ile Kürt Alevi ile Sünni arasında uçurumlar oluşturmaya hizmet edenler alçakların en alçağıdır. MHP terörü bir hak arama vasıtası gören bölücü mihraklara direnecek Kürt kökenli kardeşlerimizi amasız fakatsız kucaklayacaktır.

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEMEYE KARARLIDIR”

Türk milliyetçileri Türkiye’yi böldürmemeye kararlıdır. Herkes aklını başına toplamalı, ateşle oynamaktan vazgeçmelidir.

YÜRÜYÜŞ VİDEOSU AÇIKLAMASI: BU MESAJ TÜRKİYE’NİN AYAĞINI KAYDIRMAYA YELTENENLERE

Hiç kimse çalı dibi yoklamasın, niyet okuyuculuğuna teşebbüs etmesin. Hazine ve Maliye Bakanımızın her zaman arkasındayız. Sömürge kuklaları ile görülecek işimiz vardır. Yürüyüş yaptığım videodan sonra çarpık değerlendirmeler yapanlar şimdi beni dinleyiniz adını bile Kobanili Ahmet sen de özellikle dersini almalısın. Bir şey söylemek istesem muhatabına doğrudan söylerim.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir parkta yaptığı yürüyüş, partisinin sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

‘Hainsin diyorsam söyleten sensin…’ Bu mesaj Türkiye’nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt onlaradır. Bazı gazete manşetlerine bakar mısınız; ‘Cumhur İttifakı’nda ipler koptu mu?’ ‘Bahçeli Erdoğan’a balans ayarı çekti.’ Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Kobanili Ahmet senin de klinik vaka olduğunu değerlendiriyoruz. Bir zaman sonra hiçbir aşı sana fayda etmeyecektir.”

İYİ PARTİ’DEKİ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ: İHANETİ TEBRİK ETMEK BİZİM DEFTERİMİZDE YAZMAZ

Son günlerde bir siyasi partide olağanüstü kongreler yapılmış bir yönetim değişikli söz konusu olmuştur. İçişlerine karışma gibi bir hevesimiz yoktur. Bunu herkes iyi bilmelidir. MHP herkes tebrik etti siz niye tebrik etmediniz suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor. 104 tane siyasi parti var her kongreyi tebrik eden etmeyen olabilir. Neden tebrik etmediğimi gerekçesi ne olursa olsun söylüyorum ihaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x